وبلاگ شیرآلات دنا

نکات مهم هنگام خرید علم دوش

نکات مهم هنگام خرید علم دوش
Rate this post

نکات مهم هنگام خرید علم دوش

۱۰ نکته هنگام خرید علم دوش

۱-انتخاب مناسب سردوش و جنس آن:
این روزها با تنوع تولید در سردوش ها و گوشی های دستی آن حقیقتا کار برای انتخاب مشتری که هیچ ،حتی انتخاب آن برای مغازدار هم سخت شده چه برسد برای مشتری.
سر دوش و گوشی دستی را میتوان در سایزها و ابعاد مختلف و همچنین آلیاژ برنج،استیل ۳۰۴ و ۲۰۱ و ABS(همان پلاستیک فشرده که قابلیت آبکاری دارد را یافت که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.
*سردوش برنجی: کیفیت و درخشش بالا در صورت پرداخت وآبکاری مناسب ولی قیمت بالا
*سر دوش ۳۰۴ یا ۲۰۱: این سر دوش ها به خاطر ضخامت نازک استیل به صورت تیغه ای بوده و برای چسباندن سطح سر دوش از دو حاالت چسبی یا جوش لیزری یا اصطکاکی استفاده می شود که به مرور زمان در صورت تمیز نکردن رسوب آب احتمال باز شدن جای جوش ها از کنار امکان پذیر است.
نکته : چون این سر دوش ها به دو حالت مربع و دایره وجود دارند نوع دایره آن به خاطر پخش یکنواخت آب در سطح مقطع آن مقاوم تر بوده و امکان ترکیدن یا باز شدن کمتر می باشد.
* سردوش ABS: این سر دوش به دو مدل ترکیبی آب و هوا و ساده در بازار موجود می باشد که جدیدا طرف دارهای خاص خود را دارد ولی میتوان گفت که در مصرف آب صرفه جویی کرده ولی همچون مدل استیل باید جرم های آب از روی نازل پاک گردد وگرنه با همان مشکل قبل روبرو خواهید بود.

۲- انتخاب میله بدنه یا علم دوش:
در سه نوع برنجی، آلومینیومی و استیل بگیر و نگیر موجود می باشد.
علم برنجی: کیفیت بالا – درخشندگی ثابت – مناسب برای تمام اقلیم
علم استیل نگیر: کیفیت متوسط – کدر شدن علم به مرور زمان – قیمت متوسط
علم استیل بگیر: که در اصل همان آهن است با یک سری تغییرات برای جلوگیری از دیرتر زنگ زدن-کیفیت پایین ولی قیمت ارزان (راه تشخیص آهن ریا)
علم آلومینیومی: معمولا در رنگ های سفید و مشکی استفاده شده و قیمت مناسبی نسبت به دیگر علم ها دارند.ولی قابلیت استفاده در تمامی اقلیم را داشته و به علت سبکی و ضعیف بودن آلیاژ زود سوراخ و آسیب میبینند.

۳- دایورتور یا انتقال دهنده آب :
این دایورتورها در بازار به اسم سه راه کمر تلفنی یا سه راه فیکس به دیوار معروف هستند.
در مدل فیکس به دیوار معمولا هر چه دایورتور سنگین تر باشد یعنی از کیفیت بالاتری بر خوردار بوده و معمولا آلیاژ آن ها برنجی می باشد ولی سه راه تلفنی آلیاژهای مختلف داشته و در علم دوش های بی کیفیت آستفاده می شود.

۴- شیلنگ ها:

در دو مدل شیلنگ ریز بافت و درشت بافت در بازار یافت می شود
که میتوان به صورت آبکاری شده با کیفیت و یا پولیش بدون آبکاری اکونومی(اقتصادی) یافت. البته خود شیلنگ و تشخیص کیفیت آن کار بسیار دشواری بوده و برای مصرف کننده کار بسیار سختی است ولی در حد خلاصه شیلنگ هایی که مهره آن ها برنجی بوده و شیلنگ داخل آن ها PEX , EPDM است کافیست . شیلنگ های PEX رنگ سفید و شفاف دارند و شما اگر به داخل شیلنگ در زیز زره نگاه کنید قابل تشخیص می باشد ولی EPDM رنگ مشکی داشته و به مرور زمان احتمال پارگی و پوسیدگی در آن زیاد است.

نکات سلیقه ای در مورد سر دوش:
سایز سردوش هر چقدر بزرگتر، میزان پوشش و آب رسانی به بدن بیشتر میشود و قیمت آن افزایش می یابد ولی توجه داشته باشید که علم تحمل وزن سر دوش و سنگینی آب را داشته باشد.